Toros Nanesi Yağının Mucizevi Faydaları

Toros Nanesi Yağının Mucizevi Faydaları

arzen toros nanesi

Ferahlatıcı etkisi herkesçe malum olunan nanenin yağının kas ağrılarından, mikropları öldürücü etkisine kadar çeşitli faydaları var. Nane bitkisinin toprak üzerinde kalan yapraklarının özel bir yöntemle damıtılmasından elde edilen nane yağı, hem haricen kullanılabilir hem de ağız yolu ile alınabilir. Nane yağının mutlaka bilinmesi gereken faydaları ise şöyle…

 

Arzen Toros Nanesini 9,90 TL ‘ye sipariş ver!

Arzen Toros Nanesinin 2 adetini 17,90 TL ‘ye sipariş ver!

 

toros nanesi yağı
toros nanesi yağı
  1. Kas ağrılarını çekmek zorunda değilsin.

Nane yağı denilince akla kas ağrılarına yönelik şifası gelir. Eskiler tarafından bilinen bu faydası, şimdiki nesil tarafından pek bilinmese de nane yağının ağrıyan kaslara masaj yaparak sürülmesi oldukça yararlı. Bölgedeki gerginliği ve ağrıyı alan nane yağı, zeytinyağı ile kullanıldığı zaman etkisi daha fazla artar.

 

  1. Karın ağrılarına anında şifa sunar.

Kronik karın ağrısı çekenlerin dermanı olan nane yağı, bir bardak içme suyuna birkaç damla katılarak tüketilebilir. Böylece, karın ağrısının azalması veya tamamen ortadan kalkması mümkün olur. Zeytinyağı ile beraber de kullanılabilen nane yağını karın bölgesine sürerek de ağrılara karşı tedbir alınabilir.

 

  1. Sinüziti açıcı etkisi vardır.

Özellikle havaların sertleşmesi ile ortaya çıkmaya başlayan sinüzitin rahatsız edici durumunu tersine çevirmek için nane yağının ferahlatıcı kokusu çekilebilir. Yine soğuk algınlığından dolayı tıkanan nefes yollarını açmak için de nane yağı fayda sunar.

 

  1. Ağız kokusunu giderici etki gösterir.

Bilindiği gibi ağız sağlığı ve kozmetiği ile alakalı hemen hemen her ürünün içerisinde nane ekstresi eklenir. Nane yağı da ağız kokusu çeken kişilerin güvenerek kullanabilecekleri takviyelerden birisidir. Günde bir defa birkaç damlanın ağızda gargara yapılması yeterlidir.

 

  1. Mide bulantısını keser.

Özellikle yolculuk yaparken otobüsün kendisini tuttuğunu ve bu nedenle de midesinin bulandığından şikayet edenlerin sayısı az değildir. Bu kişiler, yolculukları sırasında yanlarına nane yağı almaları, herhangi bir bulantı hissi anında da nane yağını koklamaları yeterlidir. Uçucu yağ özelliğine sahip nane kokusu, ferahlık sağlar ve bulantıyı keser.

Nane yağının bir diğer faydası da böcekler üzerindeki etkisi. Haşerelerin uzaklaşmasını sağlayıcı etkisi ile evinizin böceklerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Arzen Toros Nanesini 9,90 TL ‘ye sipariş ver!

Arzen Toros Nanesinin 2 adetini 17,90 TL ‘ye sipariş ver!

Toros nanesi hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir