Kolonyanın Dezenfektan Etkisi Nedir?

Kolonyanın Dezenfektan Etkisi Nedir?

Türkiye’de görülen ve birçok kişinin yaşamını kaybetmesine neden olan koronavirüs etkilerinden korunmak için kolonyanın dezenfektan etkisi nedir; öncelikle elin dezenfekte edilmesi için yıkamak ardından kolonya kullanmak çok daha önemlidir. Ancak, virüsün yapısını bozan 80 derecelik bir kolonyanın, alkolünün uçmamış olmasına da dikkat edilmelidir.

 

Kolonyanın Dezenfektan Etkisi Nedir?
Kolonyanın Dezenfektan Etkisi Nedir?

Alkolün Corona Virüse Etkisi Nedir?

 

Kolonyanın dezenfektan etkisi nedir; 80 derecelik bir kolonyanın, etil alkol oranı yüksek olduğu için virüsün etkilerinden korunmak için uygulanması mümkün olabilmektedir. Ancak yüksek alkollü ürünlerin ele sürülmesi ve sürekli bu mikroorganizmalar için kullanılması sağlıklı bir korunma yöntemi olmamaktadır. Dış ortamlarda kullanılması ve etkisinin geçici olduğunun altının çizilmesi önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Etil alkol etkisi bulunan kolonya kullanımı dezenfektan etkisi yüksek ancak su ve sabun kadar koruyucu değildir. Anlık kullanımlar için tercih edebileceğiniz kolonya, dezenfektan etkisi bulunan koronanın yapısını bozabilen temizlik ürünleri arasında yer almaktadır.

% 80 Oranında Corona Virüs Öldürme Etkisi

Kolonyanın dezenfektan olarak kullanılması doktorlar ve bilim insanları tarafından önerilebilmektedir. Ancak % 80 oranında virüsleri öldürdüğü bu aşamada önemli olan kullanımın şeklinin olduğu vurgulanmaktadır. Sabun ile el yıkamayla aynı tutulmaması gereken kolonya, dışarıda az miktarda kullanılmalı eve gidildiğinde hemen eller 20 saniye bol köpüklü bir şekilde yıkanmalıdır. Kolonyanın alkolünün oranı ve alkolünün geçmemiş olması da oldukça önemli 80 derecelik bir kolonya kullanılmalıdır.

 

20 Saniye El Yıkamanın Önemi

Kolonyanın etkisinin olduğu ancak el yıkamayla aynı derecede temizlemediği kanıtlanmıştır. Dışarıdan eve geldikten sonra corona virüsten korunmak için ellerin 20 saniye boyunca sabunla masaj yapılarak yıkanması, bol su ile durulanması gerekmektedir. Virüsün etkileri ancak bu şekilde kırılacak ve yok olacaktır.

 

8,20 TL ‘den başlayan fiyatlarla Kolonya siparişi ver!

Kolonyalarımızı görmek veya satın almak için lütfen tıklayınız!

Kolonya hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir