Gül Ürünleri Neden Kıymetlidir?

Gül Ürünleri Neden Kıymetlidir?

Gül ürünleri, günümüzde pek çok sektörde sıkça kullanılır. Özellikle doğal gül ürünlerine baktığımızda fiyatlarının diğerler ürünlere kıyasla biraz yüksek olduğunu gözlemlemek mümkün olacaktır. Peki ya Gül Ürünleri Neden Kıymetlidir?

 

Gül Toplamak Büyük Emek Gerektirir!

Gülü seven dikenine katlanır sözünü bilmeyenimiz yoktur. Gül yetiştiriciliği işi ile uğraşanlara baktığımızda bunu açıkça görmek mümkündür. Güller dikenlerinin ardında hassas, narin, bakımı özen gerektiren bitkilerdir. Örneğin don vurması ile birlikte ürünler büyük oranda hasar görebilir. Bu yetiştiricilerin asla karşı karşıya kalmak istemedikleri bir durumdur. Gül yetiştiricileri gün ağarmadan saat 5 sularında bahçelerinde olur.

 

Gül Ürünleri Neden Kıymetlidir?
Gül Ürünleri Neden Kıymetlidir?

Gül Kokusu Kına Kokusu Gibidir, Kalıcıdır!

Gül kokusunun özellikle de yağının kolay kolay çıkmayan muhteşem bir kokusu vardır. Tıpkı kına gibi, izi geçse de kokusu kalır! Bu da onu değerli kılan bir diğer özelliktir. Kalıcılığı ile gülün kokusunu her ne üründe olursa olsun gün boyu hissedebilmek mümkündür.

 

Gülün Faydaları Saymakla Bitmez!

Gülün faydaları öylesine çoktur ki saymakla bitmez. Cilt rahatsızlıklarından psikolojik rahatsızlıklara kadar pek çok yararı vardır. Antiseptik özelliği ile adından sıkça söz ettirir. Yapacağınız gül çayı, bademcik rahatsızlıklarına mükemmel biçimde etki edecektir. Ayrıca tatlı ihtiyacınızı gidermekte de en güzel kokulu yoldur. Kalbe verdiği ferahlığı tüm vücutta hissetmek mümkündür. Gül reçeli sabah kahvaltılarınızın vazgeçilmez lezzeti olacaktır. Gül yağı ise cildimizdeki pek çok ize müthiş bir biçimde etki edecek, iyileştirici özellik sağlayacaktır. Makyaj temizliğinde kullanıldığında, cildinizi asla yormayacak bir üründür. Öyle ki pek çok hassas, alerjik bünyede bile gül yağı rahatlıkla kullanılabilir. Gülün değeri de faydalarının bu denli fazla olmasına da bağlı elbette. Gül günümüzde pek çok alanda sıkça kullanılan bir bitki. Gül ürünleri neden kıymetlidir? Sorusunun cevabı da şüphesiz ki burada saklı.

 

 

4,30 TL ‘den başlayan fiyatlarla Gül Ürünlerlerini siparişi ver!

İndirimde ki Gül ürünlerimizi görmek veya satın almak için lütfen tıklayınız!

Gül ürünlerinin faydası hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir