Pürüzsüz Cilt için Neler Yapmalısın?

Pürüzsüz Cilt için Neler Yapmalısın?

Sağlıklı cilt görünümüne sahip olmak, güzel ve mutlu olmanın birici şarttı. Gündelik koşuşturmaca, sinir, stres ve sağlıksız beslenme gibi birden fazla faktör nedeniyle cilt sağlığını kaybedebilir ve cilt sorunları oluşmaya başlar. Sivilce, akne, kuruluk, gözaltı şişkinlik ve morluklar gibi cildin yapısını bozucu etkenleri tersine çevirmek veya cildi kötü etkenlere karşı güçlü hale getirmek mümkün. Ancak bunun için gündelik cilt bakımı yapmak gerekir.

Bunları mümkünse terk edin…

Sağlıklı bir hayatın kapısını aralamak kolay değil. Çünkü yaşam alışkanlıklarını değiştirmek lazım. Sigara ve alkol gibi ürünler tüketmek, fastfood türü gıdaları aşırı yemek, çok fazla güneşe maruz kalmak cildin en büyük düşmanı. Güneşin yıkıcı etkilerini en aza indirmek için güneş kremi kullanmak gerekir. Cilt hücrelerini öldüren ve yenilemeyi yavaşlatan sigara ve alkol gibi alışkanlıkları da rafa kaldırmak lazımdır.

Kötülerin yerine iyiyi ikame etmek…

Kimse yaşam alışkanlığını birden değiştiremez ve bu oldukça zor bir durum olduğundan dolayı cilt sağlığı ile ilgili alternatifleri araştırır. Cildinizi pürüzsüz hale getirmek, kötü alışkanlıkların yıkıcı etkilerine karşı korumak ve güçlü hale getirmek için en iyi yol cilt bakım ürünlerinden faydalanmak. Ancak doğru ürünlere yönelmenin sağladığı fayda ve avantajları yakalamak gerekir.

Ne kullanmalısın?

Makyajı temizlemek için tonik kullanmak doğru bir yol gibi görünebilir. Ancak toniklerin içerisinde yer alan yabancı maddeler nedeniyle cilt zarar görür. Bunun yerine gül suyu gibi doğal temizleyici elemanların tercih edilmesi çok daha isabetli bir karardır. Çünkü gül suyu tıkanan ve hava almayan cilt tabakalarını açtığı gibi aynı zamanda da besler ve nemlendirir. Yağ dengesini korur ve cildin daha parlak bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Makyaj ve makyajla ilgili ürünlerin cilt üzerindeki tahribatını azaltmak, gündelik hayatın stresinden kaynaklı cilt sorunlarını çözmek için gül kremleri de kullanılabilir. Bu ürünlerin içeriğindeki gül ekstresi ve cildi besleyici vitaminler, sağlıklı cilde sahip olmanın kapısını açar. Cildi yatıştıran, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan ve cilt altındaki iltihapları söken gül kremleri, akne ve sivilce gibi lekeleri ortadan kaldırıcı etki gösterir.

 

Bakım ürünlerimizi görmek veya satın almak için lütfen tıklayınız!

Bakım ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir