Gül Suyu Faydaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gül Suyu Faydaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hoş kokusu ve estetik görünümüyle bahçelerin vazgeçilmez süsü olarak bilinen gülün sadece estetik ve dekoratif kaygılar nedeniyle kullanımı büyük bir eksiliktir. Çok eskiden beri güzellik ve insan sağlığının korunmasına yardımcı etken madde olarak tercih edilen gülün özellikle cilt üzerindeki artıları çok fazla. Güzelliğine, dolayısıyla cildine önem verenlerin yanlarından ayırmaması gereken gül suyunun öne çıkan avantajları şöyle…

 

6,90 TL ‘den başlayan fiyatlarla Gül Suyu siparişi ver!

 

  1. Düzenli kullanılan gül suyunun iltihap sökücü etkilerinin olduğu ispat edilmiştir. Yani ciltte ortaya çıkan sivilce ve sonrasındaki akne gibi izlerin oluşumunu önleyici bir maddedir.
  2. Aşırı stres ve yorgunluktan ortaya çıkan gözaltı morluklarının giderilmesine yönelik önemli bir araçtır.
  3. Cildin elastik yapısını koruyan kollajen sentezinin hızlanmasına yardımcı olur. Ciltteki serbest radikallerin etkisini azaltır ve cildin genç yapısını korur. Yaşlanmaya karşı geciktirici bir etki gösterir.
  4. Cilt tarafından kolayca emilen gül suyu cilt tabakasının altına yuvalanan yağ ve kirlere karşı iyileştirici etki gösterir.
  5. Her cilt için kullanılabilen gül suyunun mat ve cansız cilt görünümünden şikayetçi olan kişiler tarafından tercih edilebilir. Böylece daha canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olunabilir.
  6. Gül suyunun rahatlatıcı bir etkisi de bulunur. Günün stresinden kurtulmak, rahatlamak ve iyi bir uyku uyumak için gül suyu kullanılabilir.
  7. Saçların daha gür ve canlı olmasını sağlayan gül suyu şampuanlara dökülerek de uygulanabilir.
  8. Rahatsız edici cilt hastalıklarından biri olan egzama ve mantarın yol açtığı kaşıntı ve kuruluk gibi sonuçları iyileştirir. Cildi nemlendirir ve kaşıntıyı ortadan kaldırır.
  9. Gül suyu ile ağız kokusunu önlemek de mümkündür. Diş ve dişeti sağlığı için de gargara yapılarak kullanılabilir.
  10. Gül suyunun pH değeri ciltle uyumluluk gösterir. Cildin düzenli bir şekilde gül suyu ile yıkanması halinde cilt rengi açılır, parlar ve canlılık kazanır.

Bunların yanı sıra gül suyu kan dolaşımını da hızlandırır. Bu da, kaçla bölgesinde oluşan selülit etkilerini en aza indirir. Cildinizi korumak, daha sağlıklı ve mutlu yaşamak için gül suyunun sağladığı avantajları hayatınıza kazandırın.

 

6,90 TL ‘den başlayan fiyatlarla Gül Suyu siparişi ver!

Gül sularımızı görmek veya satın almak için lütfen tıklayınız!

Gül kremi hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir