Covid 19 Salgını Yavaşlayınca Kolonya Satışları Durdu Mu?

Covid 19 Salgını Yavaşlayınca Kolonya Satışları Durdu Mu?

Tarihte ilk defa 1709 yılında Almanya’da üretilen kolonya, zamanla Türk kültürünün bir parçası haline gelmiştir. Bunun nedeni ise mevcut ürünün geleneklerimizin içinde yer almasıdır. Son dönemde Covid 19 virüsü nedeniyle bunun kullanımında çok bariz bir artış var. Ancak Covid 19 salgını yavaşlayınca kolonya satışları durdu mu sorusu birçok kişinin aklını kurcalıyor. Bunun yanıtı makalemizde.

 

Satışlarda Durma Yok

Covid 19 salgını yavaşlayınca kolonya satışları durdu mu sorusunun yanıtı elbette hayır. Bunun birden çok nedeni söz konusu. İlki ise salgın dursa bile artık yaşamın hiçbir şekilde eskisi gibi olmayacağıdır. Bu konuda uzman olan kişiler, en az 1 ya da 2 sene boyunca virüsün hayatımızın içinde olacağını söylüyorlar. Kolonyanın bu konuda göstermiş olduğu etki göz önünde bulundurulduğu zaman satışlarının durması gibi bir durum yok.

 

Covid 19 Salgını Yavaşlayınca Kolonya Satışları Durdu Mu?
Covid 19 Salgını Yavaşlayınca Kolonya Satışları Durdu Mu?

 

Bayramın Yaklaşması Satışları Arttırıyor

Covid 19 salgını yavaşlayınca kolonya satışları durdu mu diye soranlar için daha farklı bir nedenden dolayı yine hayır diyebiliriz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi kolonya artık geleneğimizin bir öğesi haline gelmiş durumda. Özellikle bayram günlerinde misafirliğe gelenlere kolonya tutmak bir kural. Bunu normal günlerde de millet olarak yapıyoruz. Bundan dolayı Ramazan Bayramı öncesinde satışların durması gibi bir durum söz konusu değil.

 

Kullanımında Bir Gerileme Yok

Covid 19 salgını yavaşlayınca kolonya satışları durdu mu sualinin yanıtı evet iken bir başka gerekçe üzerinden de bunu temellendirmek mümkün. Birçok kişi sırf ferahlık verdiği ve özellikle baş ağrısı ve migren gibi rahatsızlıklara iyi geldiği için bu ürünü kullanıyor. Bu yüzden her ne olursa olsun bu ürünün sabit bir kullanıcısı vardır. Satışlarının durması imkansızdır.

 

8,20 TL ‘den başlayan fiyatlarla Kolonya siparişi ver!

Kolonyalarımızı görmek veya satın almak için lütfen tıklayınız!

Kolonya hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir